Blog

Salı, 31 Mayıs 2016 11:57 Yazan
Yayınlandığı Kategori Domain / Alanadı

Domain Sahibi Olmak ve Özel Domain Bulmak Neden Önemlidir? Öne Çıkarılmış

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Özel bir domain sahibi olmak web tasarımında programlama bilmeden de sektörde çok ilerleyebilmenin en ön önemli unsurlarından ilk belkide. Web programlama veya web tasarımı bilmeseniz de veya sahip olduğunuz BİR domainle ilgili bir parlak projeniz olmasa bile, o sahip olduğunuz BİR domanin sizi hiç ummadığınız yerlere götürebilir. Bu yüzden başka şeylerden tasarruf edip bol bol yeni domainler alın ve o domainler hakkında neler yapabileceğinizi bol bol düşünün.

Artık domainler .com, net veya org kadar sınırlı değil 450 küsür domain türü var. Bu yüzden eskisi  iyi domainler alınmış gibi sınırlı bir durumda yok. .com .net olmayan ama çok güzel uzantılarla güzel şekilde eşleştirilecek şeyler var sendeyap.site gibi mesela.

 Domain sitelerini inceleyin yerli yabancı bir çok domain sitesinde kampanyalarla 1 dolara domain satılıyor. Belki 1 yıl sonunda yenileme ücreti çok olabilir ama siz ben 1 yılda bu domaine mutlaka bir şeyler yapmalıyım ve en az kendi yenilem ücreti 30-40 dolar kazanmalıyım deyip işe koyulun. 

Natro.com da şuan çok iyi kampanya var .site , xyz ve .club domainleri 1 dolar .online ve .tech domainleri ise 2 dolar...

Düşünüp taşının ve önümüzdeki 1 hafta boyunca bu domainlerle neler alınabileceğini sorgulayın. .com . net olarak mevcut alınmış domainleri sizde bu domainlerle alın. We bu domainleri naısl siteye kolayca dönüştüreceğinizi düşünün.

İnglizce domainler de düşünün ben mesela friendfinder.site domainini buldum ve aldım boşta olduğu için. Bir yabancının aklına gelmemesi tuhaf değil mi? Web işte böyle bir şey fırsatlar dünyası.

Çok zor değil, biraz bu işe yoğunlaşın, eğer web tasarımında başarılı bir şeyler çıkarmak istiyorsanız iyi bir domain bulucu da olmayı kafaya koyun. 

Kelimelerle oynayın kafanızda ara sıra zihninize komut gönderin neler bulabilirim diye ve göreceksiniz ki iyi bir domain bulacaksınızdır. Ama titiz olun kısa ve türkçe karateri çok olmayan domainlere odaklanın. 

3 TL den 10 tane domain alsanız 30 tl eder bunları sadece içerik sitesi yapsanız ve reklam koysanız bile o parayı kat kat çıkarırsınız bir reseller hostingle 100 -200 tl ye hepsine toptan bayi hosting alarak.

Ama elbette hedef bu olmamalı, hedefiniz her zaman yerelde ve globalde iş yapacak büyüyecek önemli bir site yapmak olmalı.

Domaini bulduktan sonrası daha kolay çünkü her konuda artık bir sürü  hazır kod var. Veya kodlama yapacak insan çok var. Guru .com da ilan verip sağlam hintli web programcıları bulabilirsiniz yada projekurdu.com da iyi bir Türk kodlayıcı bulabilirsiniz.

Okunma 386 kez Son Düzenlenme Çarşamba, 01 Ağustos 2018 14:57
Editör

Websitembu ve egirisimofisi.com Kurucusu, girişimci ve hazır kod web tasarımcısı

egirisimofisi.com

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

websitembu.com - İhtiyacınız olan hazır kodlarla web çözümleri sunmak üzere kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

Girişimcilik

Girişimcilik mutluluk için yapılmaz, dünyanın neresinde olursa olsun girişimcilik başkasına çalışmak istemeyenlerin mecburi işidir. Ömer VURAL , websitembu.com Kurucusu

Bize Ulaşın

© 2016 websitembu.com All Rights Reserved.