Blog

Çarşamba, 01 Haziran 2016 03:30 Yazan
Yayınlandığı Kategori Hazır Kod Site

Websitembu.com Neden Var ve Ne Yapmak İstiyoruz? Öne Çıkarılmış

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Bu aralar malum Startup denen internet ve teknoloji girişimciliği çok fazla ilgi görüyor ve bu tür girişimleri hızlandırmak ve finanse etmek amaçlı organizasyonları kısaca girişimci destek programları ülkemizde ile internet girişimciliği hareketi başlamış durumda.

Ve bir çok insan, artık düşük ücrete çalışmak derdinden kurtulmak veya büyük kiralar ödeyerek dükkan işletmek yerine, internet üzerinden ticaret ve hizmet üretmek satmak kendi işlerini kurmak istiyorlar. Haklılar! Haklıyız çünkü ülkede asgari ücret açlık sınırında bırakın yoksulluk sınırını..

Evet, kabul ayrıca çok girişimci ve üretken bir milletiz. Ülke olarak iş fikri üretmede nerdeyse çoğumuzun birer projesi var internet üzerinden yapmak istediği ama, nasıl ve ne kadar bir maliyetle yapacağımız konusunda, özellikle web projelerinde yazılım ve tasarım konusundaki maliyetler açısında ve çalışacağımız kişilerin iş ahlakı ve becerileri konusunda çok fazla sıkıntılarımız var.

Bu maliyetlerin daha minumum bir maliyet olması konusunda özelliklede web sitesi tabanlı projelerde web sitesinin tasarımı, yönetimi, pazarlanması ve toplamda işin yani projenin yönetimi konusunda profesyonel bir rehberliğe ve desteğe ihtiyacımız var.

Biz Websitembu olarak bunu sağlamak için yola çıktık. Çünkü bizde aynı zamanda bir internet girişimcisiyiz ve bu anlamda uzun zamandır hazır sistemlerle web projelerimizi hayata geçirmek için çalışıyoruz ve bu konuda gerçekten girişimcinin dilinden anlayan ve ona ücretsiz danışmanlık desteği ve uygun fiyatlara web tasarım hizmeti sunmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Çünkü web girişimciliği kırılgan bir konu zihinlerimizde ve çoğumuzun sermaye sıkıntılarımız var ve bu konuda ancak gerçekten tecrübeli ve iyi niyetli insanlara ve firmalarla bu ihtiyaç çözülebilir Bu açığı kapmak için biz bu sitemizde size web projelerinizi nasıl kendi başınıza yapabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız. Öncelikle web projenizin bir yazılım yani web sitesi ayağında eğer tasaırm maliyeti yüksekse, size bu yazıda hazır sistemlerle hangi projelerinizi hangi yazılımlarla yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Biz bu aralar Wordpress çok meşhur ama ondan daha eski olan ve eklenti desteği daha çok olan ve moduler kullanımı ile esnek bir tasarım sağlayan Joomla'yı öneriyoruz biz. Ücretsiz Yazılımlarla Satış Sitesi Yapmak Öncelikle eğer klasik bir satış sitesi yapacaksanız ücretsiz çözümlerde çok basit bir seçenek olarak Opencart önerilebilir fakat tema sıkıntısı olduğu için biz önermiyoruz onun yerine Joomla üzerine çok profesyonel bir çözüm olan Hikashop e-ticaret bileşeni/eklentisi ve ödeme lam çözümünde ise Sanal Pos yerine Paypal kullanımını öneriyoruz.

Bununla ilgili yakında temel dersleri yakında yayınlayacağız. Joomla'yı eski sürümleri itibariyle beğenmeyenler olabilir ama 3.0 dan itibaren yeterli bir seviyeye gelmiştir diyebiliriz. Çünkü Joomla artık tıpkı bir işletim sistemi gibidir ve onu kurup üstüne diğer bir çok alanda geliştirilen bileşenleri indirip üzerine kurup çok kolayca çalıştırabilirsiniz.

Neden Opecart, Magento, Prestashop gibi sadece e-ticaret çözümü olan yazılımları önermediğimize gelince, birincisi bu yazılımlarda ücretsiz tema yani site ön yüz tasarımı çok azdır ve sitenize yazı, resim ekleme gibi konularda modüler olmadıkları için istediğiniz yere yazı ve resim ekleme yani e-ticaret sitenizi genişletme imkanınız yoktur.

Oysa joomla da e-ticaret sitenizn için ilan bileşeni kurarak veya forum bileşeni kurarar veya facebook yorum eklentisi kurarar sitenizi daha genişletebilirsiniz. Bu anlamda Joomla + Hikashop kullanarak standart ir e-ticaret sitesi yapabilir ve joomlanın esnek ve kolay yönetilibilir yönetici panelindne sitenizi çok kolayca yönetebilirsiniz. Tabi Hikashop'un ücretli sürümünü veya Joomla'da ücretli bir tema satın alarak 100 dolara çok güzel bir site sahibide olabilirsiniz ayrıca.

İlan Sitesi Yapmak İlan sitesi için yine Joomla'ya ek olarak ücretsiz Adsmanager eklentisini öneriyoruz. Bunun dışında ücretli olarak Joomla ve Dj Classifieds eklentisi ile daha gelişmiş bir ilan sitesi yapabilirsiniz. Firma Rehberi Sitesi Firma rehberi için Joomla üzerinde SobiPro kullanarak güzel bir firma rehberleri sitesi yapabilirsiniz.

Sosyal Ağ Sitesi Yapmak Eğer facebook tarzı bir site yapmak için Oxwall adlı ücretsiz yazılımı kullanabilirsinzi veya Joomla üzerine ücretli Joomwall eklentisi ile bir sosyal ağ sitesi yapabilirsiniz Video Yayın Sitesi Yapmak Bu konuda en gelişmiş ücretsiz yazılım Clipbucket ve bu kodu hosting panelinizden 1 tıkla yine kolayca kurup video yayını yapan bir site açabilirsiniz. Haber Sitesi Yapmak Haber sitesini Joomla veya Wordpess ile kolayca yapabilirsiniz. Portal Site Yapmak Joomla ve eklentileri Firma Sitesi Yapmak Joomla üzerine uygun bir firma teması bularak çok kolayca yapabilirsiniz. Bunlar dışındaki tüm projelerinizde hangi hazır kod çözümleri olabilir bunları sormak için lütfen bize ulaşınız iletişim formu veya telefonnumuz 0850 840 60 28 den ulaşınız.

Okunma 1066 kez Son Düzenlenme Pazar, 29 Mart 2020 12:39
Editör

Websitembu ve egirisimofisi.com Kurucusu, girişimci ve hazır kod web tasarımcısı

egirisimofisi.com

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

websitembu.com - İhtiyacınız olan hazır kodlarla web çözümleri sunmak üzere kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

Girişimcilik

Girişimcilik mutluluk için yapılmaz, dünyanın neresinde olursa olsun girişimcilik başkasına çalışmak istemeyenlerin mecburi işidir. Ömer VURAL , websitembu.com Kurucusu

Bize Ulaşın

© 2016 websitembu.com All Rights Reserved.