Salı, 31 Mayıs 2016 11:57 Yazan
Yayınlandığı Kategori İnternet Girişimciliği

Girişimci Dış Etkenlerin Kendisine Hizmet Etmesini Beklemez Öne Çıkarılmış

Mark Zuckerberg'in kendi felsefesini özetlediği "hızlı hareket et bir şeyleri kır" sözünü duydum geçenlerde ilk defa ve gerçekten çok etkilendim. Şu aralar çok basit ve olağan gördüğümüz bu başarının(facebook.com) ardında aslında son derece büyük bir kişisel beceri ve zorluğun, vizyon sahibi olarak yeni bir denemenin ve kısacası kişisel bir felsefenin yattığını anladım.Evet, doğruymuş başarı gerçekten sizin bir şeyleri kırıp bir engeli aşmanızla ilgili aslında. Ama bunu hızlı bir şekilde yapmalıymışız. Bu yüzden girişmci olarak bizler dış etkenlerin bize hizmet etmesini ummak ve beklemek yerine dış etkenlerden bağımsız olarak hatta onları bize hizmet ettirttecek şeyler yapmalıyız.

Maalesef ben kendi girişmcilik geçmişimi düşündüğümde, aklıma hep girişimimimi yapmaya çalışırken diğer çevresel şartların bana hiç yardım etmediğini ve özelliklede yakınım olan insanların en azından bana inanarak bu yolda bana yardım etmediğini düşünerek ve bunun olmamasını ummakla geçtiğini anladım.

Belkide bir çok girişimcinin yanlış yaptığı şey bu. Eğer bizler girişimimizi yaparken dışardaki etkenlere odaklanmadan sadece işimizi en iyi şekilde yapmaya ve şikayet etmeden onlarla kavga etmeden azimle bir şeyleri kend başaımıza yapmaya çalışırsak, aslında o dış etkenlerin başarımızda ve hayatımızda hiçte yer etmediklerini görmüş olacağız.

Şikayet etmek ve beklenti içinde olmak yerine engellerin farkında olup onları aşmaya çalışmak; evet tek ihtiyacımız olan motivasyon bu.. Kendimiz olmak, dışardakilerin ve içinde bulunduğumuz bütün kötü ve korkunç şartların farkında olarak kendimiz olmak ve bu engelleri yıkıp aşmaya çalışmak.

Editör

Websitembu ve egirisimofisi.com Kurucusu, girişimci ve hazır kod web tasarımcısı

egirisimofisi.com

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

websitembu.com - İhtiyacınız olan hazır kodlarla web çözümleri sunmak üzere kuruldu..

Şişli / İstanbul

0850 840 60 28

 

Girişimcilik

Girişimcilik mutluluk için yapılmaz, dünyanın neresinde olursa olsun girişimcilik başkasına çalışmak istemeyenlerin mecburi işidir. Ömer VURAL , websitembu.com Kurucusu

Bize Ulaşın

© 2016 websitembu.com All Rights Reserved.